^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

Świat według dzieci!

        Każdy z nas powinien mieć takie miejsce, gdzie może być sobą, gdzie jest wolny od krzywd, niebezpieczeństw, gdzie może się nie bać i oddychać pełną piersią. Takim miejscem powinien być dom.

Mamo, Tato!

Słuchaj uważnie, kiedy coś tobie opowiadam. Odkładaj gazetę, wyłącz telewizor, zwracaj się do mnie twarzą.

Staraj się zrozumieć co przeżywam, co się ze mną dzieje, co też mi się nowego przydarzyło. I ciesz się tym lub smuć razem ze mną.

Zauważ mnie w różnych sytuacjach: kiedy jestem smutny lub wesoły, nie tylko wtedy, kiedy coś zbroję.

Rozmawiaj ze mną i pytaj, co myślę o niektórych sprawach, nie okłamuj mnie myśląc, że i tak nic nie zrozumiem.

Razem ze mną ustal, co w domu należy do moich obowiązków.

Przytul mnie i kochaj Takim, jakim jestem!

Przytulanie: „pomaga mi zasnąć " wzmacnia moją odporność " redukuje mój stres" daje mi poczucie bezpieczeństwa i pomaga odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Rozmowa z Tobą : „uczy mnie wyrażać własne uczucia i potrzeby" przerywa moją samotność "dodaje mi wiary w siebie " zmniejsza moje napięcie.

Nie jestem zły, bywam niegrzeczny bo: "chcę zwrócić na siebie uwagę " nudzę się " naśladuję starszych " szukam sposobów aby uwierzyć w siebie " zaspokajam swoją ciekawość " nie potrafię odmówić " chcę sprzeciwić się nakazom dorosłych.

Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube