^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

Osiągnięcia sportowców z SP 3 w roku szkolnym 2013/2014

Podsumowując współzawodnictwo w tym roku szkolnym pominiemy wielokrotne tytuły mistrzów powiatu zdobyte przez naszych wychowanków, gdyż było ich bardzo dużo zaznaczymy tylko, że w punktacji łącznej prowadzonej od 6 lat przez Powiatowo Miejski SZS w Rypinie wygraliśmy 6 razy z rzędu. Nasze dziewczęta wygrywały zawsze, a chłopcy czterokrotnie (3 raz pod rząd).

Pochwalimy się tylko sukcesami osiągniętymi na wyższym szczeblu:

III miejsce dziewcząt w finale wojewódzkim w drużynowym trójboju LA

III miejsce Olszewska Alicja i V miejsce Kaczyński Maciej indywidualnie w finale wojewódzkim trójboju LA

V miejsce Kabacińska Kamila w finale wojewódzkim biegów przełajowych

5 razy startowaliśmy w ścisłych finałach wojewódzkich

3 razy nasze drużyny były w półfinałach wojewódzkich

Oprócz rywalizacji zgodnej z kalendarzem Kujawsko – Pomorskiego SZS braliśmy udział w finałach wojewódzkich w dwóch ogólnopolskich turniejach:

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – dwie drużyny chłopców i jedna dziewcząt,

„Deichmann Minimistrzostwa 2014” – dwie drużyny chłopców U9 i U11, przy czym zwycięska drużyna młodsza zagra w finale krajowym w Opolu.

Uczniowie z naszej szkoły reprezentujący miasto na Igrzyskach w łotewskiej Bausce na przywiezionych 30 medali indywidualnych zdobyli ich 19 - 7 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych oraz 5 złotych i 1 srebrny w sztafetach 6x60m.

Jako UKS Trójka byliśmy też organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2004 (brały w nim udział min. Arka Gdynia, Zawisza Bydgoszcz, Jagiellonia Białystok).

Zorganizowaliśmy po raz pierwszy Mistrzostwa Miasta dla klas II i III, których zwycięzcy IIb i IIIa z naszej szkoły pojechały na wycieczkę ufundowaną przez władze miasta do „Kansas City” w Rudniku.

            Sukcesy sportowe uczniów SP 3 to przede wszystkim wysiłek startujących sportowców i prowadzących ich nauczycieli. Możliwe one były dzięki bardzo dobrej współpracy z Burmistrzem Miasta, Urzędem Miasta i Dyrekcją Szkoły, którym w tym miejscu DZIĘKUJEMY!!!

Ze sportowym Pozdrowieniem

nauczyciele wychowania fizycznego z SP3

Furman, Sochacki, Stefański

Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube