Koleżanki i Koledzy Nauczyciele! Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. To rok, który obfitował w liczne sukcesy, uroczystości, inicjatywy nauczycieli i Wasze, drodzy Uczniowie. Samorząd Uczniowski prężnie pracował inicjując akcje, imprezy i pomoc wolontariacką. Każdy dzień przynosił efektywne działania całej społeczności szkolnej. Wasze osiągnięcia w licznych konkursach: powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich wskazują na ciągły rozwój Waszych umiejętności i duży stopień posiadanej wiedzy. Osiągnęliście to dzięki własnej pracy, ukierunkowanej przez nauczycieli, za co im w szczególności bardzo dziękuję.

Nauczyciele włożyli wiele wysiłku, abyśmy dzisiaj mogli stwierdzić, że wspólnie osiągnęliśmy sukces, że z satysfakcją zakończyliście kolejny rok szkolny, o czym świadczą świadectwa
z wyróżnieniem. Dokument ten jest dowodem na skuteczność Waszych działań i ciężką całoroczną pracę. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki nauczania, wyróżnili się swoim zachowaniem i postawą otrzymali zasłużoną nagrodę książkową. Jest to największa radość dla każdego nauczyciela móc wyróżnić najlepszych. Jest to duma dla rodziców, że ich dziecko osiągnęło najwyższe wyniki.

Dziękuję moim koleżankom i kolegom za tworzenie dobrej szkoły, przyjaznej i wymagającej.  Za tworzenie klimatu współpracy, wzajemnego szacunku i dialogu. Dziękuję za inicjatywę, zaangażowanie i wsparcie uczniów w ich codziennym trudzie, szczególnie podczas nauki zdalnej. Sądzę, patrząc na wyniki nauczania, postawę uczniów i ich oceny z zachowania, że możecie kolejny rok zaliczyć do udanych i satysfakcjonujących.

Dziękuję również rodzicom za wsparcie naszych działań w procesie edukacyjnym,
za życzliwość i wyrozumiałość w dobie pandemii COVID19. Dzięki naszym wspólnym staraniom, wychowujemy dzieci na mądrych ludzi, radzących sobie w każdej sytuacji.
Bez Waszej pomocy i współpracy nie byłoby to możliwe.

Gronu pedagogicznemu i wszystkim uczniom życzę, aby czas wakacji był czasem efektywnego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki. Wakacje to nie tylko beztroska, stan relaksu, to również czas podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi, zawierania nowych znajomości, pielęgnowania przyjaźni. Wykorzystajcie go optymalnie, najprzyjemniej jak potraficie.

Życzę, aby wakacje - ten długo oczekiwany czas, dały wszystkim dużo radości, pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem spotkać się za dwa miesiące.

Absolwentom zaś życzę, aby nowy etap edukacji, w który po wakacjach wkroczycie, pozwolił Wam dalej rozwijać swoje umiejętności i efektywnie przyczynił się do Waszego rozwoju.

Do zobaczenie po wakacjach.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

im. Jana Pawła II w Rypinie