XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Burmistrza”

Dnia 7 października 2017r. w naszej szkole odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Burmistrza”. Ideą konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Język polski, o czym wszyscy doskonale wiedzą,
do łatwych nie należy. Fakt ten nie odstraszył jednak 63 uczestników konkursu, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji. Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców: Mistrza oraz dwóch Wicemistrzów Ortografii w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria I-klasy III i IV: Mistrz Ortografii Michalina Zaniecka SP1, Wicemistrzowie Ortografii-Patryk Dębowski SP3 i Inga Żołnowska SP3

Kategoria II-klasy V i VI: Mistrz Ortografii Mateusz Becmer SP3, Wicemistrzowie Ortografii- Sandra Becmer SP3 i Tymon Szalkowski SP3

Kategoria III-klasy VII i gimnazja: Mistrz Ortografii Adrianna Górecka GP, Wicemistrzowie Ortografii- Ignacy Chmielewski SP3 i Nadia Polanowska GP

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Wręczenie Złotych Piór Burmistrza nastąpi 12 października 2017r. o godz. 14:00 podczas uroczystości miejskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.