^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

 XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Burmistrza”

                    Dnia 7 października 2017r. w naszej szkole odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Burmistrza”. Ideą konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Język polski, o czym wszyscy doskonale wiedzą,
do łatwych nie należy. Fakt ten nie odstraszył jednak 63 uczestników konkursu, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji. Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców: Mistrza oraz dwóch Wicemistrzów Ortografii w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria I-klasy III i IV: Mistrz Ortografii Michalina Zaniecka SP1, Wicemistrzowie Ortografii-Patryk Dębowski SP3 i Inga Żołnowska SP3

Kategoria II-klasy V i VI: Mistrz Ortografii Mateusz Becmer SP3, Wicemistrzowie Ortografii- Sandra Becmer SP3 i Tymon Szalkowski SP3

Kategoria III-klasy VII i gimnazja: Mistrz Ortografii Adrianna Górecka GP, Wicemistrzowie Ortografii- Ignacy Chmielewski SP3 i Nadia Polanowska GP

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Wręczenie Złotych Piór Burmistrza nastąpi 12 października 2017r. o godz. 14:00 podczas uroczystości miejskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

.

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Prev Next
Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube