Klasa 1c i 3c z wizytą w Jednostce Wojskowej w Brodnicy

20.X.2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Brodnicy w ramach,,Drzwi Otwartych Wojska". Zapoznaliśmy się ze służbą i obowiązkami jakie spoczywają na żołnierzach.

Każde z nas mogło sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie oddając strzał z karabinu maszynowego do tarczy. Zwiedzaliśmy wnętrza pojazdów wojskowych przez chwilę czuliśmy się jak prawdziwi żołnierze. Oficer, który nas oprowadzał po jednostce pokazał nam eksponaty o tematyce wojskowej medale, puchary, dyplomy, zdjęcia dowódców wojskowych.

Na pamiątkę naszego pobytu Panie napisały dedykację do księgi pamiątkowej a my złożyliśmy swoje podpisy.

Pełni wrażeń w dobrych humorach wróciliśmy do Rypina.