^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

 Konkurs na szopkę bożonarodzeniową dla kl. I-VI

                     W dniu 08.12.2017r. komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Małgorzata Kuźmińska, p. Ewa Molińska i p. Barbara Górecka dokonała oceny prac dzieci pod kątem zgodności tematu, samodzielności wykonania szopki, pomysłowości
i estetyki.
Celem konkursu:
• propagowanie pięknej tradycji szopkarstwa polskiego i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia
• zachowanie tradycji budowania Szopek Bożonarodzeniowych
• rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastyczno-technicznych wśród dzieci
• kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Świąt Bożego Narodzenia
Przyznano następujące miejsca:
Grand Prix konkursu w etapie szkolnym zdobyła praca Kamili Dąbrowskiej uczennicy klasy VI b. Szopka Kamili reprezentowała szkołę w konkursie powiatowym organizowanym przez Rypiński Dom Kultury i zdobyła II nagrodę w kategorii klas IV-VI.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Barbara Górecka

Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe ( klasy I-III i klasy IV-VI)
W kategorii klas I-III

I MIEJSCE
1. Niedbalska kl. I B
2. Natalia Rębacz kl. I B
3. Kornelia Tomaszewska kl. III E
II MIEJSCE
1. Marcel Zażdżyk kl. I B
2. Matylda Skrzyńska kl. III E
3. Wiktor Paliński kl. I B

III MIEJSCE
1. Szymon Przybysz kl. I B
2. Kacper Syput Kl. I B
3. Piotr Czarnecki kl. III E
WYRÓŻNIENIE
1. Izabela Godlewska kl. I B

W kategorii klas IV-VI
I MIEJSCE
1. Maria Rybak kl. V A
2. Alicja Klonowska kl. VC
3. Mateusz Zaniecki kl. IV C
4. Julia Wiśniewska kl. IV C
II MIEJSCE
1. Wiktoria Rutkowska KL. VI B
2. Igor Mulewski kl. IV A
3. Łukasz Sternicki kl. V A
III MIEJSCE
1. Oliwier Klewicz kl. IV A
2. Kacper Łapkiewicz kl. IV A
3. Antonina Kowalczyk kl. V A
4. Marcel Łapkiewicz kl. V D
5. Julia Rykaczewska kl. IV C
6. Adrian Brodowski kl. VI D
7. Filip Kloskowski kl. V A
Wyróżnienia
1. Aleksandra Tykarska kl. V C
2. Aleksandra Długokęcka kl. V A
3. Marta Kulikowska kl. V A
4. Kacper Szygulski kl. VI C
5. Julia Jastrzębska kl. V C
Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Prev Next
Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube