Konkurs na szopkę bożonarodzeniową dla kl. I-VI

W dniu 08.12.2017r. komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Małgorzata Kuźmińska, p. Ewa Molińska i p. Barbara Górecka dokonała oceny prac dzieci pod kątem zgodności tematu, samodzielności wykonania szopki, pomysłowości
i estetyki.
Celem konkursu:
• propagowanie pięknej tradycji szopkarstwa polskiego i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia
• zachowanie tradycji budowania Szopek Bożonarodzeniowych
• rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastyczno-technicznych wśród dzieci
• kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Świąt Bożego Narodzenia
Przyznano następujące miejsca:
Grand Prix konkursu w etapie szkolnym zdobyła praca Kamili Dąbrowskiej uczennicy klasy VI b. Szopka Kamili reprezentowała szkołę w konkursie powiatowym organizowanym przez Rypiński Dom Kultury i zdobyła II nagrodę w kategorii klas IV-VI.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Barbara Górecka

Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe ( klasy I-III i klasy IV-VI)
W kategorii klas I-III

3. Marta Kulikowska kl. V A