^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

 Wystawia zwierząt egzotycznych w sali 38

                    7 i 8 listopada 2017 r. sala 38 zamieniła się w mini-zoo pełne egzotycznych owadów, pajęczaków i przerażających wijów. Zza szyb terrarium z zaciekawieniem zerkał - każdym okiem z osobna-zlewający się z tłem kameleon. A wszystko to na powitanie uczniów z klas młodszych i starszych, którzy tłumnie uczestniczyli w żywych lekcjach przyrody prowadzonych przez hodowców egzotycznych zwierząt p. Barbarę Czuber i Jarosława Rejmera (firma „Modliszka”).
Pomysłowi, aby gościć z wystawą w szkołach, przyświeca idea rozbudzania i zaspokajania ciekawości dzieci światem przyrody. Wystawa ma dostarczać wiedzy, ale też emocji i przeżyć. Każdy kładąc na rękę straszyka czy patyczaka widzi reakcję zwierzęcia na dotyk i zmianę jego zachowania. Na dłoni ważymy jego ciężar i odczuwamy delikatny lub nieco drapiący dotyk odnóży. Pozwala to nawiązać osobistą relację z nawet tak z pozoru niekomunikatywnym patyczakiem. Takie spotkania „oko w oko” uczą szacunku dla życia we wszelkich jego przejawach.
Państwo Barbara i Jarosław współpracują ze szkołami od kilku lat. W Rypinie byli trzy lata temu. Ich kolekcja zwierząt egzotycznych jest bardzo duża, lecz do szkół przywożą tylko te okazy, które dobrze znoszą transport, aby je jak najmniej męczyć. Całość wystawy edukacyjnej firmy 'Modliszka” jest prezentowana w Toruniu, w ich rodzinnym mieście.
Każdy zwiedzający wystawę i uczestniczący w lekcji, mógł przyjrzeć się warunkom w jakich hodowane są zwierzęta i zauważyć, że powinny być one zbliżone do naturalnego środowiska. Mam nadzieję, że wszyscy kupujący patyczaki, straszyki uczniowie, będą o tym pamiętać zakładając swoją pierwszą hodowlę.

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Prev Next
Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube