Jasełka 2017

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie. Sama nazwa „jasełka” pochodzi od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. 19 grudnia 2017r. w naszej szkole miały miejsce jasełka „Betlejem nie jest tak daleko”. Miło nam było gościć przedstawicieli władz miasta, miejskich rajców, nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz rodziców i dziadków, którzy gromko oklaskiwali występy młodych artystów.