^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

  Warsztaty przyrodnicze w klasie 3c

                   31 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 3 ,,c’’ wzięli udział w warsztatach przyrodniczych, poprowadzonych przez Panią Martę Roman, edukatora przyrodniczego z Ośrodka Edukacji Ekologicznej Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie . Prowadząca warsztaty edukowała dzieci, że jeśli dokarmiamy ptaki zimą, powinniśmy robić to tak, żeby im pomóc, a nie zaszkodzić. Dlatego ważne jest, żeby przestrzegać kilku zasad:
- rozpoczynać dokarmianie kiedy nastaną chłody i spadnie śnieg,
- raz rozpoczętego dokarmiania nie przerywać aż do ustania mrozów i cofnięcia się śniegu,
- systematycznie oczyszczać karmnik,
- umieścić karmnik tak, żeby nie mogły dostać się do niego koty i inne drapieżniki polujące na ptaki.
Pani edukator dokonała prezentacji gatunków ptaków , które pozostają u nas zimą. Urozmaiceniem zajęć było wysłuchanie odgłosów ptaków charakterystycznych dla poszczególnych gatunków. Przeprowadzono quiz , który miał na celu pogłębienie zdobytych wiadomości podczas warsztatów. Miłym akcentem było obdarowanie kolorowymi kartami edukacyjnymi uczestników zajęć. Warsztaty, które zostały przeprowadzone przez Panią Martę wzbogaciły wiedzę uczniów o życiu poszczególnych gatunków ptaków i zmobilizowały dzieci , aby otoczyć,, skrzydlatych przyjaciół’’ opieką.

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Prev Next
Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube