Warsztaty przyrodnicze w klasie 3c

31 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 3 ,,c’’ wzięli udział w warsztatach przyrodniczych, poprowadzonych przez Panią Martę Roman, edukatora przyrodniczego z Ośrodka Edukacji Ekologicznej Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie . Prowadząca warsztaty edukowała dzieci, że jeśli dokarmiamy ptaki zimą, powinniśmy robić to tak, żeby im pomóc, a nie zaszkodzić. Dlatego ważne jest, żeby przestrzegać kilku zasad:
- rozpoczynać dokarmianie kiedy nastaną chłody i spadnie śnieg,
- raz rozpoczętego dokarmiania nie przerywać aż do ustania mrozów i cofnięcia się śniegu,
- systematycznie oczyszczać karmnik,
- umieścić karmnik tak, żeby nie mogły dostać się do niego koty i inne drapieżniki polujące na ptaki.
Pani edukator dokonała prezentacji gatunków ptaków , które pozostają u nas zimą. Urozmaiceniem zajęć było wysłuchanie odgłosów ptaków charakterystycznych dla poszczególnych gatunków. Przeprowadzono quiz , który miał na celu pogłębienie zdobytych wiadomości podczas warsztatów. Miłym akcentem było obdarowanie kolorowymi kartami edukacyjnymi uczestników zajęć. Warsztaty, które zostały przeprowadzone przez Panią Martę wzbogaciły wiedzę uczniów o życiu poszczególnych gatunków ptaków i zmobilizowały dzieci , aby otoczyć,, skrzydlatych przyjaciół’’ opieką.