BEZPIECZNE FERIE 2018

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, mając na uwadze zapewnienie bezpiecznego wypoczynku uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie wraz z Komendą Powiatową Policji w Rypinie w dniu 6 lutego 2018 r. zorganizowały akcję pod hasłem ,, Bezpieczne ferie”. Celem tej akcji było zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności podczas zabaw zimowych na lodzie. Uczniowie zobaczyli ratownicze pokazy wykonywane przez ratowników- nurków. Szczególną uwagę zwrócono na grubość tafli lodowej jak zachować się podczas jej załamania i jak udzielać pomocy w razie tragedii. Akcja ta była przygotowana perfekcyjne ( ogrzewany namiot). Atrakcją dla młodszych dzieci była maskotka ,, Polinka’’ i upominki w postaci fosforyzowanych opasek i gier planszowych. Na zakończenie pokazu miłym akcentem była smaczna grochówka.
Za co organizatorom serdecznie dziękujemy!