Rok bajkowych postaci w SP 3

Od października uczniowie klas I-III realizują projekt „Rok bajkowych postaci”. Celem projektu jest popularyzowanie czytelnictwa i wartościowej literatury dla dzieci. Co miesiąc każda klasa wybiera sobie jedna bajkę z podanego zbioru i w określonym dniu uczniowie przychodzą do szkoły przebrani za postacie z wybranych bajek. W ramach projektu, w dniach 2-3 lutego odbyło się „Nocne czytanie bajek” dla uczniów klas trzecich. Zaproszeni goście – Andrzej Szalkowski, Jarosław Majewski i Klaudia Kuźmińska oraz dyrektor szkoły Małgorzata Kuźmińska czytali dzieciom bajki. Oprócz tego czekało na uczniów wiele ciekawych atrakcji (zabawy z klaunem Bąblem, bajkowe podchody, prezentacja scenek z wybranych bajek i piżama-party). Odpowiedzialne za projekt – Elżbieta Sosińska i Danuta Wiśniewska, dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło.