„Chrońmy dziecięce uśmiechy”

W ramach profilaktycznego projektu „Chrońmy dziecięce uśmiechy” uczennice ze Szkolnego Koła PCK odwiedziły uczniów z klasy I a i I b .Pod kierunkiem opiekuna koła Otylia Ciborska, , Julia Malanowska i Julia Wybult z klasy VI a przygotowały dwugodzinne zajęcia pt. „Nie dajmy szans bakteriom”. W sposób poglądowy, z dużym zaangażowaniem pierwszoklasistów przeprowadzono lekcję na temat ochrony zębów przed próchnicą. Mali słuchacze dowiedzieli się o bakteriach pożytecznych i szkodliwych, poznały proces powstawania próchnicy i zasady zapobiegania chorobie. Lekcja zakończyła się mini konkursem i spektakularnym zniszczeniem bakterii - sprawców próchnicy. Wiemy, że lekcje młodszym koleżankom i kolegom bardzo się podobały.