Projekt "Eratosthenes Experiment" w 4b

Nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowym europejskim projekcie "Eratosthenes Experiment". Znaleźliśmy się wśród 100 szkół z całej Europy, a naszą szkołą partnerską była szkoła z Serbii, z miasta Novi Sad. Opiekunką uczniów z Serbii była Marija Kuzeljevic. Dnia 21 marca uczniowie dokonywali obserwacji zmieniającego się cienia za pomocą gnomonu. Wnioski z obserwacji będą wykorzystane na lekcjach geografii i przyrody. Uczniowie z Serbii wymienili się wnioskami z naszymi uczniami i przysłali swoje zdjęcia. Szkołę zgłosił do projektu i był opiekunem uczniów pan Marek Murawski. Opiekunką uczniów była również pani Agnieszka Kloskowska. Kolejne obserwacje odbędą się we wrześniu.