^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

1c i 2c na wycieczce w Toruniu

                                      28 maja klasy I c i II c wybrały się na wycieczkę do Torunia. Pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała, ale dzieci były w świetnych humorach i dzielnie stawiły czoła deszczowej aurze. Najpierw odbyliśmy spacer po Rynku Staromiejskim, odwiedziliśmy Mikołaja Kopernika. Kolejnym punktem był pobyt w Manufakturze Cukierków. Uczniowie obejrzeli pokaz wyrabiania słodyczy, a potem każdy własnoręcznie wykonał kolorowego lizaka. Był też konkurs, w celu sprawdzenia wiedzy uczniów , oczywiście nagrodzony cukierkami. Na koniec zajęć każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. Następnie pojechaliśmy do Szkoły Leśnej na Barbarce. Tam odbyły się zajęcia ekologiczne pt. ,, Wiosna w lesie”. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek na temat życia w lesie, podziwiali ,, na żywo” różne gatunki ptaków, płazów i bujną roślinność. Obejrzeli też pokaz multimedialny i wykonali ciekawe prace plastyczne. Na koniec było ognisko i wspólne harce na wspaniałym placu zabaw. Wycieczka w ten piękny, choć trochę kapryśny, majowy dzień na pewno długo zostanie w naszej pamięci.

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Prev Next
Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube