Szlachetny rekord!!!

W samo południe już po raz siódmy tysiące uczestników podjęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której udział wzięło aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób. „ – jak podaje oficjalna strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsza próba bicia rekordu odbyła się w 2013 r.
16 października nasza szkoła stanęła do rywalizacji. W budynku Szkoły Podstawowej Nr 3 na ulicy Młyńskiej 12 akcję przeprowadził p. Tomasz Redlewski. Wzięły w niej udział klasy III. Uczniowie wykonywali resuscytacje oddechowo-krążeniową, czyli masaż serca i sztuczne oddychanie.
Niewątpliwą korzyścią tej akcji stanie się popularyzacja udzielania pierwszej pomocy, a w szczególności zdobycie praktycznych umiejętności ratujące życie. Każdy uczeń mógł przećwiczyć praktycznie czynności ratujące życie.