Nasza szkoła uczestniczy w akcji „Razem na Święta”

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję MEN „Razem na Święta” i podjęcia działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.

Wśród takich aktywności mogą pojawić się m. in.:

– zorganizowanie przedświątecznego spotkania dla osób samotnych lub potrzebujących w szkole, w domu seniora lub w innym miejscu ważnym dla lokalnej społeczności,

– wykonanie własnoręcznie drobnych upominków świątecznych i obdarowania nimi osób samotnych, chorych lub potrzebujących,

– zorganizowanie zbiórki darów dla osób potrzebujących lub schroniska dla zwierząt,

– pomoc osobom chorym lub starszym w przedświątecznych porządkach lub zrobieniu zakupów,

– zorganizowanie imprezy integracyjnej dla całej społeczności szkolnej i wiele, wiele innych.

Powyższe działania przedstawione przez MEN nie wyczerpują wszystkich możliwości. Niech będą one inspiracją do naszych pomysłów i inicjatyw w tym zakresie. Rozejrzyjmy się wokół siebie, być może jest ktoś kto potrzebuje naszej pomocy, ale sam o nią nie poprosi.