Przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Jest taki dzień, w którym gasną wszelkie spory…” - występy dla uczniów naszej szkoły.

W przedstawieniu został ujęty epizod z czasów I wojny światowej we Francji. W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do zawieszenia broni (dla większej siły przekazu w przedstawieniu występują żołnierze niemieccy i polscy). Nie było to oficjalne zawieszenie broni, a spontaniczny gest zmęczonych wojną żołnierzy. Przyczyniła się do tego głośno śpiewana kolęda. Kiedy rozbrzmiała "Cicha noc", żołnierze z przeciwnych stron wyszli z okopów i razem uczestniczyli we mszy. Nazajutrz dzielili się jedzeniem, odbył się nawet mecz piłki nożnej.
Ale przecież zawieszenie broni nie może trwać wiecznie...
Głównym przekazem inscenizacji jest to, że życie jest o wiele lepsze gdy wszyscy żyjemy w zgodzie, Cóż znaczą nasze konflikty w porównaniu z walką na śmierć i życie w czasie wojny. Skoro żołnierze wrogich armii mogli się porozumieć to my też możemy.
Pomysł, dobór repertuaru, prezentacja multimedialna, dekoracje, przygotowanie układu oraz scenariusz – Joanna Walasiewicz
Przygotowanie wokalistów oraz podkładów dla nich, przygotowanie sprzętu, nadzór nad jego prawidłowym działaniem w czasie występów – Czarek Kubacki
Szycie strojów dla diabłów – Anita Mańkus
Pomoc przy dekoracji – Jolanta Obrębska