Nocne czytanie bajek

Już po raz trzeci uczniowie klas I-III biorą udział w projekcie czytelniczym. Tym razem hasłem przewodnim jest "Piękna nasza Polska cała - legendy polskie". Co miesiąc uczniowie wspólnie z nauczycielami "wędrują przez Polskę", poznając miasta i regiony na podstawie wybranych legenda. Jednym z elementów projektu jest "Nocne czytanie bajek", w którym biorą udział dzieci z klas trzecich. W tym roku odbyło się ono 21lutego. Do akcji rokrocznie zapraszani są znani rypinianie, którzy czytają lub opowiadają dzieciom bajki i legendy. W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zaproszono panią Justynę Motylewską, pana Andrzeja Szalkowskiego, pana Piotra Klonowskiego oraz grupę teatralną "Reflektor" z Zespołu Szkół nr 1 z opiekunem panią Ewą Wesołowską. Grupa teatralna zaprezentował młodej publiczności alternatywną wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Przygotowała też konkursy czytelnicze, w których trzecioklasiści chętnie brali udział. Tego wieczoru uczniowie mieli też wiele innych atrakcji tj. bajkowe podchody, układanie i prezentacja scenek i piosenek związanych z legendami, gry i zabawy na wesoło oraz dyskoteka piżamowa. Dziękujemy gościom, nauczycielom obraz pracownikom szkoły, którzy czynnie włączyli się w akcję "Nocnego czytania bajek ". Mamy nadzieję, że ta noc pozostawi w pamięci dzieci miłe wspomnienia.