Klasy IIc i IId w Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie

Dnia 26 lutego 2020 roku, uczniowie klasy II c i II d wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.
Już samo wejście na główny plac PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili uczniom licznych atrakcji. Dzięki ich życzliwości, dzieci miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Zademonstrowano również działanie samochodu z wysięgnikiem do zadań na wysokościach.
Uczniowie wysłuchali pogadanki o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją była możliwość wejścia do wozów strażackich oraz zapoznanie się ze stanowiskiem dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.