^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

Nasza szkoła uczestniczy w akcji „Razem na Święta”

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję MEN „Razem na Święta” i podjęcia działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.

Wśród takich aktywności mogą pojawić się m. in.:

– zorganizowanie przedświątecznego spotkania dla osób samotnych lub potrzebujących w szkole, w domu seniora lub w innym miejscu ważnym dla lokalnej społeczności,

– wykonanie własnoręcznie drobnych upominków świątecznych i obdarowania nimi osób samotnych, chorych lub potrzebujących,

– zorganizowanie zbiórki darów dla osób potrzebujących lub schroniska dla zwierząt,

– pomoc osobom chorym lub starszym w przedświątecznych porządkach lub zrobieniu zakupów,

– zorganizowanie imprezy integracyjnej dla całej społeczności szkolnej i wiele, wiele innych.

Powyższe działania przedstawione przez MEN nie wyczerpują wszystkich możliwości. Niech będą one inspiracją do naszych pomysłów i inicjatyw w tym zakresie. Rozejrzyjmy się wokół siebie, być może jest ktoś kto potrzebuje naszej pomocy, ale sam o nią nie poprosi.

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Prev Next
Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube