^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

Przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Jest taki dzień, w którym gasną wszelkie spory…”                        

                  Przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Jest taki dzień, w którym gasną wszelkie spory…” - występy dla uczniów naszej szkoły.

                     W przedstawieniu został ujęty epizod z czasów I wojny światowej we Francji. W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do zawieszenia broni (dla większej siły przekazu w przedstawieniu występują żołnierze niemieccy i polscy). Nie było to oficjalne zawieszenie broni, a spontaniczny gest zmęczonych wojną żołnierzy. Przyczyniła się do tego głośno śpiewana kolęda. Kiedy rozbrzmiała "Cicha noc", żołnierze z przeciwnych stron wyszli z okopów i razem uczestniczyli we mszy. Nazajutrz dzielili się jedzeniem, odbył się nawet mecz piłki nożnej.
Ale przecież zawieszenie broni nie może trwać wiecznie...
Głównym przekazem inscenizacji jest to, że życie jest o wiele lepsze gdy wszyscy żyjemy w zgodzie, Cóż znaczą nasze konflikty w porównaniu z walką na śmierć i życie w czasie wojny. Skoro żołnierze wrogich armii mogli się porozumieć to my też możemy.
Pomysł, dobór repertuaru, prezentacja multimedialna, dekoracje, przygotowanie układu oraz scenariusz – Joanna Walasiewicz
Przygotowanie wokalistów oraz podkładów dla nich, przygotowanie sprzętu, nadzór nad jego prawidłowym działaniem w czasie występów – Czarek Kubacki
Szycie strojów dla diabłów – Anita Mańkus
Pomoc przy dekoracji – Jolanta Obrębska

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Prev Next
Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube