^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

Nocne czytanie bajek                    Już po raz trzeci uczniowie klas I-III biorą udział w projekcie czytelniczym. Tym razem hasłem przewodnim jest "Piękna nasza Polska cała - legendy polskie". Co miesiąc uczniowie wspólnie z nauczycielami "wędrują przez Polskę", poznając miasta i regiony na podstawie wybranych legenda. Jednym z elementów projektu jest "Nocne czytanie bajek", w którym biorą udział dzieci z klas trzecich. W tym roku odbyło się ono 21lutego. Do akcji rokrocznie zapraszani są znani rypinianie, którzy czytają lub opowiadają dzieciom bajki i legendy. W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zaproszono panią Justynę Motylewską, pana Andrzeja Szalkowskiego, pana Piotra Klonowskiego oraz grupę teatralną "Reflektor" z Zespołu Szkół nr 1 z opiekunem panią Ewą Wesołowską. Grupa teatralna zaprezentował młodej publiczności alternatywną wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Przygotowała też konkursy czytelnicze, w których trzecioklasiści chętnie brali udział. Tego wieczoru uczniowie mieli też wiele innych atrakcji tj. bajkowe podchody, układanie i prezentacja scenek i piosenek związanych z legendami, gry i zabawy na wesoło oraz dyskoteka piżamowa. Dziękujemy gościom, nauczycielom obraz pracownikom szkoły, którzy czynnie włączyli się w akcję "Nocnego czytania bajek ". Mamy nadzieję, że ta noc pozostawi w pamięci dzieci miłe wspomnienia.

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Prev Next
Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube